Korea | - | Estonia | |||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Line-ups |
Third period |
||||
60:00 | GK out | EST | 1. ARNO Aleksei | |
60:00 | GK out | KOR | 1. LEE Yeonseung | |
59:07 | 2 min | EST | 15. LJUBOBRATETS Konstantin | Hooking |
57:27 | 20 min | KOR | 5. LEE Jaegyu | Abuse of Official by Players/Team Officials |
57:27 | 2 min | KOR | 9. KWON Soon Gi | Hooking |
54:50 | 3 - 8 EQ | KOR | 18. LEE Doung Gun | |
(7. YOON Sang Won) | ||||
51:57 | 2 min | EST | 15. LJUBOBRATETS Konstantin | Delaying the Game |
50:09 | 2 min | EST | 21. FILIPPOV Gennadi | Hooking |
48:50 | 2 min | KOR | 12. BAN Hansoo | Slashing |
44:47 | 2 min | KOR | 10. LEE Seung Won | Tripping |
44:29 | 2 - 8 EQ | EST | 3. KERNA Silver | |
(8. ROOBA Robert) | ||||
41:17 | 2 - 7 PP1 | EST | 9. PARRAS Kevin | |
(10. MISSENJOV Jevgeni) | ||||
(3. KERNA Silver) | ||||
Second period |
||||
39:08 | 20 min | KOR | 17. SHIN Sanghoon | Game Misconduct Penalty |
39:08 | 5 min | KOR | 17. SHIN Sanghoon | Charging |
39:08 | 20 min | KOR | TEAM PENALTY | Game Misconduct Penalty |
39:08 | 2 min | KOR | TEAM PENALTY | Bench Minor Penalty |
39:08 | 2 min | KOR | 12. BAN Hansoo | Roughing |
39:08 | 2 min | EST | 2. TERNA Martin | Roughing |
37:37 | 2 min | EST | 14. GURTOVOI Anton | Slashing |
33:25 | 2 min | KOR | 5. LEE Jaegyu | Slashing |
32:34 | 2 min | KOR | 8. PARK Kiseon | Charging |
30:09 | 2 min | KOR | 7. YOON Sang Won | Slashing |
27:57 | 2 - 6 EQ | EST | 8. ROOBA Robert | Unassisted |
24:32 | 2 - 5 EQ | EST | 24. RUSS Ragnar-Hindrek | |
(14. GURTOVOI Anton) | ||||
(17. GORNOSTAJEV Artjom) | ||||
22:28 | 2 - 4 EQ | KOR | 17. SHIN Sanghoon | |
(7. YOON Sang Won) | ||||
20:25 | 1 - 4 PP1 | KOR | 8. PARK Kiseon | |
(18. LEE Doung Gun) | ||||
20:17 | 2 min | EST | 8. ROOBA Robert | Holding an opponent |
First period |
||||
16:50 | GK in | KOR | 1. LEE Yeonseung | |
16:50 | GK out | KOR | 20. KIM Kweonyoung | |
15:50 | 0 - 4 SH1 | EST | 10. MISSENJOV Jevgeni | |
(8. ROOBA Robert) | ||||
15:18 | 2 min | EST | 5. DOTSKIN Vladislav | Roughing |
13:59 | Time-out | KOR | ||
13:59 | 0 - 3 PP1 | EST | 8. ROOBA Robert | |
(9. PARRAS Kevin) | ||||
(3. KERNA Silver) | ||||
13:24 | 2 min | KOR | 19. CHO Seok Jun | Interference |
10:43 | 0 - 2 EQ | EST | 18. GRUZNOV Stanislav | Unassisted |
08:06 | 2 min | EST | 5. DOTSKIN Vladislav | Kneeing |
06:09 | 0 - 1 EQ | EST | 23. TARU Mark | |
(8. ROOBA Robert) | ||||
00:00 | GK in | EST | 1. ARNO Aleksei | |
00:00 | GK in | KOR | 20. KIM Kweonyoung |