Schedule
Results & Standings
Entry List by Team
BLR / CAN / CZE / FIN / LAT / RUS / SUI / SVK / SWE / USA
Team Rosters
BLR / CAN / CZE / FIN / LAT / RUS / SUI / SVK / SWE / USA
Player Statistics by Team
BLR / CAN / CZE / FIN / LAT / RUS / SUI / SVK / SWE / USA
 
   
 Date
 Location
 Venue
No. Game Result
 Status
 18 Apr 2019, Thu
 15:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 1
PRE
RUS  -  SVK Scheduled  
 18 Apr 2019, Thu
 15:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 2
PRE
CZE  -  BLR Scheduled  
 18 Apr 2019, Thu
 19:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 3
PRE
SWE  -  USA Scheduled  
 18 Apr 2019, Thu
 19:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 4
PRE
CAN  -  FIN Scheduled  
 19 Apr 2019, Fri
 15:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 5
PRE
SVK  -  USA Scheduled  
 19 Apr 2019, Fri
 15:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 6
PRE
CAN  -  SUI Scheduled  
 19 Apr 2019, Fri
 19:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 7
PRE
SWE  -  LAT Scheduled  
 19 Apr 2019, Fri
 19:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 8
PRE
BLR  -  FIN Scheduled  
 20 Apr 2019, Sat
 15:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 9
PRE
LAT  -  RUS Scheduled  
 20 Apr 2019, Sat
 15:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 10
PRE
SUI  -  CZE Scheduled  
 21 Apr 2019, Sun
 15:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 11
PRE
USA  -  RUS Scheduled  
 21 Apr 2019, Sun
 15:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 12
PRE
FIN  -  CZE Scheduled  
 21 Apr 2019, Sun
 19:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 13
PRE
SVK  -  SWE Scheduled  
 21 Apr 2019, Sun
 19:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 14
PRE
BLR  -  CAN Scheduled  
 22 Apr 2019, Mon
 15:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 15
PRE
LAT  -  SVK Scheduled  
 22 Apr 2019, Mon
 15:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 16
PRE
SUI  -  BLR Scheduled  
 23 Apr 2019, Tue
 15:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 17
PRE
USA  -  LAT Scheduled  
 23 Apr 2019, Tue
 15:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 18
PRE
FIN  -  SUI Scheduled  
 23 Apr 2019, Tue
 19:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 19
PRE
RUS  -  SWE Scheduled  
 23 Apr 2019, Tue
 19:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 20
PRE
CZE  -  CAN Scheduled  
 25 Apr 2019, Thu
 11:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 21
REL
5A  -  5B Scheduled  
 25 Apr 2019, Thu
 15:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 22
QF
QF  -  QF Scheduled  
 25 Apr 2019, Thu
 15:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 23
QF
QF  -  QF Scheduled  
 25 Apr 2019, Thu
 19:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 24
QF
QF  -  QF Scheduled  
 25 Apr 2019, Thu
 19:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 25
QF
QF  -  QF Scheduled  
 27 Apr 2019, Sat
 15:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 26
SF
SF  -  SF Scheduled  
 27 Apr 2019, Sat
 19:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 27
REL
5B  -  5A Scheduled  
 27 Apr 2019, Sat
 19:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 28
SF
SF  -  SF Scheduled  
 28 Apr 2019, Sun
 15:30  GMT+2
 Umea
 A3 Arena
 29
REL
5A  -  5B Scheduled  
If Necessary
 28 Apr 2019, Sun
 15:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 30
BMG
L26  -  L28 Scheduled  
 28 Apr 2019, Sun
 19:30  GMT+2
 Ornskoldsvik
 Fjallraven Center
 31
GMG
W26  -  W28 Scheduled  


Legend
BMG = Bronze Medal Game , GMG = Gold Medal Game , PRE = Preliminary Round , QF = Quarterfinals , REL = Relegation Round , SF = Semifinals
Team Legend
BLR = Belarus , CAN = Canada , CZE = Czech Republic , FIN = Finland , LAT = Latvia , RUS = Russia , SUI = Switzerland , SVK = Slovakia , SWE = Sweden , USA = United States